تاریخچه

با یاد حق بارقه های تشکیل کانون خدمت از دیر باز با فعالیت رسیدگی به معیشت خانواده های محروم در حاشیه شهر تهران آغاز و از سال 1385با هدایت نذورات متبرک و طبخ غذای گرم در مناطق کم برخوردار حاشیه شهر کرمانشاه ادامه یافت، دیری نپایید که این حرکت با استقبال جمعی از همراهان و همیاران با شناسایی 1000 خانواده در استان های تهران، البرز، لرستان و کرمانشاه به منظور حمایت های معیشتی نوبهای گسترده تر شد.

با گذشت زمان و اشراف بیشتر به مشکلات عدیده اقشار و خانواده های آسیب پذیر، توزیع ناعادلانه خدمات آموزشی به عنوان یکی از عوامل اصلی فقر و عقب افتادگی در مناطق کم برخوردار، نمود بیشتر در ذهن همراهان و همیاران همدل ایجاد کرد و ایشان را مصمم ساخت تا با کسب مجوز از سازمان بهزیستی و تاسیس مؤسسه خیریه کانون خدمت در سال 1397 موضوع حمایت خانواده محور از دانش آموزان و دانشجویان تلاشگر در مناطق کم برخوردار که قصد دارند با انتخاب راه روشن، و طی مدار جعالی تحصیلی، نسبت به ارتقاء زندگی خود و خانواده اقدام نموده و فصل جدیدی در روند زندگی و فعالیت های اجتماعی را آغاز نمایند.

مؤسسه کانون خدمت به عنوان یک نهاد مردمی غیر دولتی و غیر انتفاعی بر آنست که زمینه تحصیل تا مدارج عالی را برای این گروه از سرمایه های انسانی آینده ساز تسهیل نموده تا با همیاری ایشان، نقش خود را در آینده روشن فرزندان عزیز ایران زمین ترسیم کند.

مرام نامه خیریه کانون خدمت

1 – خدمت‌گزاران خیریه کانون خدمت با پیروی از تعالیم دین مبین اسلام، توفیق خدمت به خلایق را موهبتی عظیم از سوی پروردگار مهربان می‌دانند و در این مسیر تلاش خواهند نمود خالصانه و بدون هیچ‌گونه چشم‌داشتی، در پی رفع مشکلات نیازمندان تا حد توان گام بردارند.

2 – خیریه کانون خدمت ، موسسه‌ای مردم‌نهاد است که هیچ وابستگی تشکیلاتی به سازمان‌ها و نهادها ندارد و فارغ از هرگونه جهت‌گیری، تنها در اندیشه‌ی کمک به محرومین گرامی در چارچوب قوانین و مقررات کشور می‌باشد.

3 – (خدمت بدون منت) سرلوحه‌ی تمامی اقدامات و فعالیت‌های این موسسه خیریه است.

4 – رعایت کرامت، حفظ اسرار و آبروی مددجویان محترم، در رأس اصول حاکم بر این موسسه خیریه قرار دارد.

5 – با استعانت از درگاه حضرت احدیت، خدمت‌گزاران خیریه کانون خدمت به عنوان حلقه‌ی واسط بین خیرین محترم و مددجویان معزز، همواره به رعایت اصول تقوی، صداقت و امانت‌داری در تمامی امور محوله مقید خواهند بود و تعامل مستمر و موثر با آحاد مردم نیکوکار، موسسات خیریه و سایر مراکز را در حکم سرمایه‌ی اصلی خود می‌دانند.

مجوز تأسیس

مؤسسه کانون‌خدمت محسنین دارای مجوز و پروانه تأسیس از سازمان‌بهزیستی کشور بوده که طی شماره ثبت 45458 نزد اداره ثبت شرکت‌ها در تاریخ 1397/06/13 به ثبت رسیده‌است.
پیمایش به بالا